Премиерлига

Челси тргна бавно, а потоа го потопи Кристал Палас (ВИДЕО)

Челси со убедливи 4-0 го победи Кристал Палас, сите четири погодоци беа постигнати во второто полувреме. 

Тимот на Френк Лампард речиси и да не одигра ништо во првото полувреме, но во вториот дел беше сосема поинаков тим.
 
Гол серијата ја отвори Чилвел кој буквално ја закова топката во мрежата на Кристал Палас искористувајќи ја грешката во одбраната на домаќините.
 
Во 66. минута Курт Зума постигна гол со глава за предност од 2-0.
 
Во финишот Жоржињо постигна два гола од пенал за победа од 4-0 на Челси.

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе