Премиерлига

Челси создаваше шанси, Арсенал победи (ВИДЕО)

Арсенал со 1-0 го победи Челси на Стемфорд Бриџ во лондонското дерби, тимот на Томас Тухел доминираше во целиот тек на мечот, но доживеа пораз. 

Арсенал забележа победа која го остава во трка за местата кои водат во Европа, ова е пораз за Челси кој нема многу да боли.
 
Клучниот момент се случи во 16. минута кога по една грешка на Жоржињо, Арсенал дојде во водство со гол на Смит Роу.
 
Челси доминираше во текот на целиот меч, создаде многу шанси за гол, во финишот во една иста акција двапати ја погоди пречката од голот на Арсенал, но топката никако не сакаше да влезе.

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе

Енергетската сиромаштија е значително поприсутна во централна, источна и југоисточна Европа, покажува последното истражување.

повеќе