Премиерлига

Челси се спасуваше во финишот, тешка победа над Кристал Палас (ВИДЕО)

Во ефикасен и драматичен натпревар Челси победи на гостувањето кај Кристал Палас со 3-2, домаќините во финишот пропуштија да изедначат. 

Кристал Палас и Челси одиграа супер интересен меч кој им припадна на гостите, домаќините можт да жалат за пропуштеното.
 
Резултатот беше отворен уште во шестата минута, Кејхил се повреди, Вилијан го искористи тоа, центрираше до Жиру кој погоди за водство од 1-0.
 
Во 27. минута одличниот Пулишиќ го зголеми водството на 2-0, а седум минути подоцна Заха намали на 2-1 и го врати Кристал Палас во игра.
 
Во 71. минута Абрахам зголеми на 3-1, но во следната акција Бентеке погоди за 3-2, Кристал Палас повторно беше на само еден негатива.
 
Течеше 95. минута кога Кристал Палас погоди статива, а потоа имаа и уште една голема шанса, но Курт Зума со фантастичен старт расчисти.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе