Скаутите имале одредени прашалници

Челси се откажал од Ерлинг Халанд, „сините“ сметале дека напаѓачот не е доволно добар за Премиерлигата

Според пишувањата на ЕСПН, Челси се откажал од Ерлинг Халанд бидејќи скаутите имале одредени прашалници и сметале дека Норвежанецот ќе се мачи во Премиерлигата.

Манчестер Сити оваа недела потврди дека има договор со Борусија Дортмунд за трансфер на Ерлинг Халанд, Норвежанецот беше еден од најбараните играчи на трансфер пазарот.

Реал Мадрид, Барселона и Баерн Минхен исто така се обидуваа да го ангжираат напаѓачот, а според пишувањата на ЕСПН и Челси пројавил интерес, особено минатата сезона, пред да биде купен Ромелу Лукаку.

Сепак, „сините“ решиле да не достават понуда откако скаутите имале одредени прашалници и сметале дека Норвежанецот ќе се мачи во Премиерлигата. Скаутите верувале дека стилот на игра на клубовите од Германија и тоа што одбраната стои високо овозможувало Ерлинг Халанд максимално да ја користи својата експлозивност и сила, но на „островото“ ќе биде сосема друга приказна.

Клубовите во Англија обично се бранат длабоко на својата половина и се игра прилично цврсто во одбрана, па Ерлинг Халанд би можел да има потешкотии во прилагодувањето на новата средина.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе