Сините брзо најдоа замена за Томас Тухел

Челси потврди, Грем Пол е нов тренер на тимот

Челси потврди дека Грем Потер е наследникот на Томас Тухел на позицијата главен тренер на првиот тим. 

Челси синоќа му даде отказ на Томас Тухел, а веќе денеска го назначи Грем Пол за нов тренер.
 
„Фудбалскиот клуб Челси со задоволство може да му каже добредојде на Грем Пол како наш нов главен тренер, тој потпиша петгодишен договор со цел да го донесе неговиот прогресивен фудбал и иновативно тренирање во клубот“, стои во соопштението на Челси.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе