Премиерлига

Челси по пет години го победи Евертон на Гудисон Парк (ВИДЕО)

Со гол на Жоржињо од пенал, Челси го победи Евертон со 1-0 на Гудисон парк, момците на Томас Тухел со три бода ја стартуваа новата сезона во Премиерлигата. 

Во изминатите години Гудисон парк стана тежок терен за Челси, пред денешниот дуел последен пат таму имаа триумфирано во 2017 година. 

Единствениот гол се случи длабоко во судиското продолжение од првото полувреме кога Жоржињо погоди од пенал за 1-0.

Во составот на Челси дебитираа и новите засилувања Стерлинг и Кулибали, а во игра во текот на вториот дел влезе и Кукуреља.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе