Премиерлига

Челси одигра само реми со Лестер

Челси и Лестер одиграа 1-1, домаќините доминираа во текот на целиот меч па не може да бидат задоволни со ремито, со ист резултат заврши и дуелот меѓу Астон Вила и Барнли. 

Уште на самиот старт од мечот се случи студен туш на Стемфорд Бриџ откако Медисон постигна убав гол од далечина за водство на Лестер од 1-0.
 
Во 34. минута по асистенција од Рис Џејмс, Алонсо погоди со волеј за 1-1.
 
До крајот на мечот Челси имаше многу шанси за комплетен пресврт и победа, но сите тие останаа неискористени.
 
Челси имаше 20 шута, даде еден гол, а Лестер од два шута даде еден гол.
 
1-1 заврши и мечот меѓу Астон Вила и Барнли. Гостите водеа со гол на Барнс од пред крајот на првото полувреме, домаќините израмнија преку Буендиа на стартот од вториот дел.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе