Друг Италијанец ќе ги води „сините“

Челси му даде отказ на Конте, наскоро ќе биде назначен новиот тренер

Според „Скај Спортс Италија“, Антонио Конте веќе не е тренер на Челси, тој и неговиот стручен штаб добиле отказ. 

Иако Челси се уште нема официјално објавено, сите големи медиуми пишуваат дека Антонио Конте не е повеќе тренер на сините.
 
Челси му врачил отказ на Конте за конечно да назначи нов тренер.
 
Денеска или утре се очекува Маурицио Сари да биде потврден за нов тренер на тимот од Стемфорд Бриџ.

Земјите од Западен Балкан се соочуваат со нов безбедносен предизвик: дерадикализација и реинтеграција на повратниците.

повеќе

Граѓаните сѐ повеќе ја согледуваат неопходноста од непартиска форма на самоорганизирање.

повеќе

Придобивките од дрвјата за урбаниот екосистем и квалитет на воздухот можат да се зголемат со систематско планирање на зелениот простор. Дизајнирањето на зелените простори во градовите треба да ја опфати и функцијата за чистење на воздухот.

повеќе