Премиерлига

Челси имаше три негатива, но се спаси од пораз, лошо деби на Тиаго Силва (ВИДЕО)

Вест Бромвич може да жали, имаше водство од 3-0 по првото полувреме и не успеа да го победи Челси кој со гол во судиското продолжение дојде до реми. 

Тимот на Славен Билиќ поведе уште во четвртата минута со гол на Робинсон по асистенција од Переира.
 
Во 25. минута катастрофална грешка на Тиаго Силва која ја искористи Робинсон и со својот втор гол донесе водство за ВБА од 2-0.
 
Само две минути подоцна веќе беше 3-0, Бартли беше стрелец на погодкот.
 
По девет минути игра во второто полувреме Маунт постигна гол и го врати Челси во живот.
 
Во 70. минута по една убава акција, Хадсон Одои постигна гол по асистенција на Хаверц.
 
Течеше третата минута од судиското продолжение кога Абрахам постигна гол за конечни 3-3.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе