Суперлигата ќе заврши пред да почне

Челси и Манчестер Сити излегуваат од Суперлигата, почеток на крајот

Според англиските медиуми, Челси и Манчестер Сити се откажуваат од настап во Суперлигата, а без нив таа ќе нема смисла да постои, проектот доживува неславна завршница.

Откако ги виде реакциите на јавноста кој кулминираат со денешниот протест на фановите пред Стемфорд Бриџ, Челси реши да излезе од Суперлигата.
 
Најголемите англиски медиуми како „Би-би-си“, „СкајСпортс“, „Тајмс“ и „Телеграф“, јавуваат дека Челси ја подготвува документацијата за излегување од Суперлигата.
 
А има информација дека чекорот на Челси ќе го следи и Манчестер Сити, тие ќе бидат следните кои ќе се повлечат.
 

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе