Последен ден од преодниот рок

Челси и Барселона постигнаа договор, Обамејанг се враќа во Лондон

Пјер Емерик Обамејанг во последниот ден од преодниот рок ќе потпише за Челси, во Барселона се сели Маркос Алонсо. 

Под притисок на времето, Барселона и Челси се договорија за трансфер на Обамејанг.
 
Челси ќе плати 14 милиони евра, плус ќе го даде Маркос Алонсо на Барселона.
 
Обамејанг ќе потпише двегодишен договор, со можност и за трета сезона.
 

 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе