ФА Куп

Челси го победи Кристал Палас и закажа ново финале со Ливерпул (ВИДЕО)

Челси ќе игра ново финале против Ливерпул откако вечерва „сините“ славеа против Кристал Палас со головите на Лофтус Чик и Маунт во полуфиналето од ФА Купот.

Челси ќе има прилика да му се реваншира на Ливерпул за поразот во финалето на Лига Купот, Тухел и Клоп ќе имаат нова презметка за трофеј, овој пат во ФА Купот.

„Сините“ обезбедија ново финале откако попладнево на Вембли со 2-0 го совладаа Кристал Палас.

Резултатот го отвори Лофтус Чик во 65. минута од мечот, а десет минути подоцна Маунт зголеми на 2-0 и ја потврди победата.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе