Премиерлига

Челси го победи Евертон, еден од директните ривали за топ 4 (ВИДЕО)

Челси со автогол и гол од пенал успеа да го победи Евертон со 2-0 и за момент се одлепи на четвртата позиција на табелата. 

Челси продолжува да бележи одлични резултати под водство на Томас Тухел, овој пат нивен пациент беше Евертон, директен ривал за пласман во топ четири.
 
Резултатот беше отворен во 31. минута кога несреќниот Годфри си постигна автогол за водство на Челси од 1-0.
 
А во 65. минута Пикфорд направи прекршок за пенал кој го реализираше Жоргињо и ги постави конечните 2-0.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе