Премиерлига

Челси брзо се врати на четвртата позиција, лесна победа над Ватфорд (ВИДЕО)

Челси за момент ја загуби четвртата позиција од Манчестер јунајтед но сините брзо се вратија на неа откако со 3-0 го победија Ватфорд. 

Тимот на Френк Лампард доминираше во текот на целиот меч, постојано напаѓаше и сосема заслужено дојде до трите бода кои му беа потребни за рехабилитација од поразот во претходното коло.
 
Серијата ја отвори Жиру со гол во 28. минута. Во финишот од првиот дел Пулишиќ беше фаулиран во шеснаесетникот на Ватфорд, а прецизен реализатор на најстрогата казна беше Вилијан за водство од 2-0 на Челси.
 
Конечниот резултат беше поставен дури во судиското продолжение од мечот кога Баркли постигна убав гол за 3-0.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе