Чеферин: Перез рече дека Реал може да преживее само со Суперлига, а потоа понуди 180 милиони евра за Мбапе

Вербалната војна меѓу претседателот на УЕФА, Александар Чеферин и Реал Мадрид, Барселона и Јувентус продолжува. 

Чеферин во своето последно интервју рече дека Реал Мадрид, Барселона и Јувентус се обиделе да го убијат фуддбалот.
 
„Не би ми пречело да видам како ја напуштаат УЕФА. Смешно е да се види дека сакаа да направат ново натпреварување, а во исто време да играат во Лигата на шампионите“, вели Чеферин за „Дер Шпигел“.
 
„Овие луѓе се обидоа да го убијат фудбалот со нивните некомпетентни директори“.
 
„Флорентино Перез се жалеше велејќи дека неговиот клуб може да преживее само со Суперлигата, а потоа понуд 180 милиони евра за Мбапе“.

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе