Тренерот смета дека Аргентинецот може уште многу да понуди

Чави со специјално барање до Лапорта: Врати го Меси!

Весникот Спорт пренесува дека Чави испратил специјално барање до претседателот Жоан Лапорта да го врати Лео Меси на Камп Ноу следното лето.

Лео Меси повторно во дресот на Барселона е желбата на Чави, стратегот смета дека Аргентинецот може уште многу да понуди, па побарал од претседателот Жоан Лапорта да стори се што може за да го врати напаѓачот на Камп Ноу.

Трансфер бомбата би требала да се случи следното лето кога ќе истече двегодишниот договор на Лео Меси со ПСЖ.

Новинарот Жерард Ромеро се надоврза на шпекулациите, вели дека во моментов нема информации за ваква зделка, но додава дека Чави и Лео Меси постојано се во контакт.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе