Шпанецот добива шанса

Чаби Алонсо пред прв тренерски ангажман, ја прифаќа понудата која ја одби Тухел

Чаби Алонсо се најавува како нов тренер на Баер Леверкузен, за поранешниот играч на Сосиедад, Ливерпул, Реал Мадрид и Баерн Минхен ова ќе биде прво големо искуство.

Чаби Алонсо ќе го има првиот сериозен тренерски ангажман, Шпанецот се најавува како нов тренер на Баер Леверкузен.

„Фармацевтите“ се во голема резултатска криза и бараат нов стратег, Томас Тухел веќе ги одби, па се насочија кон други цели.

Чаби Алонсо занаeтот почна да го учи во школата на Реал Мадрид, а од 2019 го превзеде кормилото на вториот тим на Реал Сосиедад.

Поранешниот играч на Сосиедад, Ливерпул, Реал Мадрид и Баерн Минхен во моментов е без ангажман откако во мај го напушти клубот од Сан Себастијан.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе