Бундеслига

Чаби Алонсо е нов тренер на Баер Леверкузен

Најавите се остварија, Баер Леверкузен денеска го промовираше Чаби Алонсо за нов тренер на првиот тим. 

Баер Леверкузен имаше катастрофален старт на сезоната по што клубот се одлучи за тренерска смена. Нов предводник на тимот е Чаби Алонсо.
 
Германскиот клуб потврди дека потпишале договор со Алонсо до 30 јуни 2024 година.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе