ПМФЛ

Цел тим на Ренова оди во карантин поради позитивните случаи на коронавирус

Ренова соопшти дека фудбалерите и сите други вработени во клубот ќе одат во 14 дневен карантин откако во овој клуб имаше пет позитивни случаи на Ковид-19.

Фото: ФК Ренова

Ренова има заразени фудбалери од коронавирус по што здравствените власти во Македонија на клубот од Џепчиште му наложија 14 дневен карантин.

Ренова преку пост на социјалните мрежи потврди дека одат во изолација.

Нејасно е како и кога Ренова ќе може да продолжи со подготовките и дали воопшто ќе бидат подготвени за продолжението од сезоната во ПМФЛ.

Легенда под Главна слика

Фото: ФК Ренова

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе