Премиерлига

Цел меч за Алиоски против Астон Вила, убедлива победа на Лидс (ВИДЕО)

Лидс со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Астон Вила, сите три погодоци беа дело на напаѓачот Патрик Бамфорд, нашиот Алиоски беше стартер на мечот и ги одигра сите 90 минути. 

Лидс ја спушти Астон Вила на земја, им го нанесе првиот пораз оваа сезона и тоа убедлив триумф на нивниот терен.
 
Ѕвезда на вечерта беше Патрик Бамфорд кој ги постигна сите три голови. Резултатот го отвори по десет минути игра во второто полувреме, а погоди и во 67. и 74. минута.
 
Нашиот репрезентативец, Езгјан Алиоски го одигра целиот натпревар.

Како што тргнало, на крај, кога ќе го оствариме сонот и конечно ќе влеземе во ЕУ, ќе бидеме нација X, со јазик Y, со националност Z? Кој ќе се радува на тоа?

повеќе

Зошто да не му веруваме на лидерот кој е на чело на колоната запатена кон ЕУ?

повеќе

Логиката е кога веќе се успеа со Преспанскиот договор, кога веќе отстапката е потпишана, зошто да не се направи тоа и со Бугарија.

повеќе