Премиерлига

Цел меч за Алиоски, Лидс го победи Фулам на Кревин Котиџ (ВИДЕО)

Лидс со 2-1 победи на гостувањето кај Фулам кој со овој пораз прави чекор поблиску до испаѓање од Премиерлигата. 

Тимот на Биелса поведе во 29. минута со гол на Бамфорд, но само девет минути подоцна Андерсен успеа да го зедначи резултатот.
 
Во 58. минута Рафиња даде гол за Лидс за ново водство кое значеше и победа од 2-1.
 
Езгјан Алиоски беше стартер на овој меч остана до крајот во игра.

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе