Квалификации за ЕП 2020

Бугарија со непостоечки пенал се спаси од пораз против Црна Гора (ВИДЕО)

Бугарија и Црна Гора одиграа 1-1 на квалификацискиот натпревар, домаќините можат да му бидат благодарни на францускиот судија бидејќи израмнија од непостоечки пенал.

Црна Гора беше на работ на победа на гостувањето во Бугарија и веројатно ќе дојдеше до неа доколку судијата Буке не досудеше пенал за домаќините кои не постоеше.

Црна Гора поведе со гол на Мугиша во 50. минута, а на десет минути пред крајот Бугарија доби пенал иако јасно се виде дека прекршокот е надвор од шеснаесетникот. Тоа не му пречеше на Неделев да реализира од белата точка и да изедначи на 1-1.

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

Рециклирањето можеби ни се чини како спас за природата, но најчесто е спасение само за нашата (валкана) совест.