Никој како него

Буфон урна голем рекорд, го помина Малдини и стана играчот со најмногу настапи во Серија А

Со денешниот настап во дербито на Торино, Џиџи Буфон испиша историја, стана играчот со најмногу настапи во Серија А. 

Дуелот против Торино за голманот на Јувентус беше 648. настап во Серија А, со тоа тој го помина Паоло Малдини и стана играчот со најмногу одиграни натпревари во италијанската лига.

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе