Португалскиот клуб има мерак на легендарни голмани

Буфон ќе го наследи Касиљас во Порто?

Икер Касиљас ја заврши кариерата по срцевиот удар минатиот месец, Порто во Џиџи Буфон гледа негова замена.

Португалскиот весник „О Жого“ тврди дека цел број еден на Порто во летниот преоден рок е ангажман на Џиџи Буфон.
 
Португалскиот клуб е во потрага по нов голман откако Икер Касиљас ја заврши кариерата по срцевиот удар кој го имаше минатиот месец.
 
Буфон е слободен агент откако ја прекина соработката со ПСЖ, па може лесно да се договори со Порто доколку добие понуда која му одговара.
 
Џиџи Буфон и Икер Касиљас важат за едни од најдобрите голмани на сите времиња во светот на фудбалот.
 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе