Голем гест на големите ѕвезди

Буфон и Роналдо се сретнаа со две преживеани дечиња од земјотресот во Албанија (ВИДЕО)

Ѕвездите на Јувентус, Џанлуиџи Буфон и Кристијано Роналдо имаа средба со две преживеани дечиња од земјотресот во Албанија, голем гест на славните фудбалери. 

Земјотресот во Албанија создаде тажни судбини, неколку дечиња ги загубија своите семејства. Премиерот Еди Рама посети две од нив и им исполни една голема желба.
 
При посетата тие му кажаа дека се големи фанови на Јувентус и го сакаат Роналдо и Буфон, а Рама ги однесе во Торино да се запознаат лично со своите идоли.
 
Дечињата се дружеа со Роналдо и Буфон од кои добија дресови со автограми и други подароци.
 

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе