Големи инциденти како увертира за мечот

Брутална тепачка во Берн, испровоцираните Делии нападнаа Швајцарци, полицијата пукаше во воздух! (ВИДЕО)

Непријатни сцени како увертира за вечерашниот меч од плејофот во Лигата на шампионите меѓу Јанг Бојс и Црвена звезда.

Според информациите од српските медиуми, инцидентот се случил околу 18 часот. Група навивачи на Црвена звезда тргнала накај стадионот и по пат била испровоцирана од домашни навивачи.
 
На провокациите навивачите на Црвена звезда одговориле жестоко, тепачката морала да ја смирува полицијата со пукање во воздух.
 
Според некои медиуми провокациите биле поврзани со Косово.
 
 

Граѓаните и општата јавност исто така се важен штит за укажувачите.

повеќе

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе