Премиерлига

Бруно Фернандеш промаши пенал во 93. минута, Манчестер јунајтед загуби од Астон Вила (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед беше шокиран на свој терен откако загуби со 1-0 од Астон Вила, Бруно Фернандеш е трагичар откако не реализираше пенал во 93. минута. 

Манчестер јунајтед и Астон Вила одиграа натпревар со шанси на двете страни кој го реши само еден погодок во финишот.
 
Особено во првиото дел беше динамично каде двете екипи имаа шанси, повеќето беа на страна на Јунајтед.
 
Единствениот погодок се случи во 88. минута кога дефанзивецот на Астон Вила, Корни Хаус погоди со глава по центаршут од корнер за 1-0.
 
Во судиското продолжение беше досуден пенал за Маначестер јунајтед, и покрај тоа што на теренот беше Кристијано Роналдо, Оле не го промени изведувачот од минатата сезона, Бруно Фернандеш биеше високо над голот.
 
Проблемите за Солшер на овој меч беа подлабоки, поради повреди предвреме мечот го завршија Лук Шо и Хари Мегваер.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе