Фудбалерите на Интер се опуштија по победата над Јувентус

Брозовиќ го прослави трофејот од Купот на Италија со цигара и пиво (ФОТО)

Фудбалерите на Интер решија да се опуштат малку откако го совладаа Јувентус во финалето од Купот на Италија, Марсело Брозовиќ го прослави трофејот со цигара и пиво.

Интер по 11 години се радува на трофеј во Купот на Италија, вчера во Рим, „нероаѕурите“ по продолженија славеа против Јувентус со 2-4.

Па фудбалерите решија малку да се опуштат и покрај тоа што се во битка со Милан за Скудетото.

Марсело Брозовиќ го прослави трофејот со цигара и пиво, а потоа запали и пура заедно со Артуро Видал, Димарко и Алексис Санчез.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе