Брестовац го објави списокот за дуелите со Турција и Грузија, без неколку стандардни ракометари

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот за престојните пријателски натпревари против Турција и Грузија.

Во текот на ЕХФ неделата, која трае од 21 до 27 октомври, Македонија ќе одигра пријателски натпревари против Турција и Грузија.
 
Селекторот Брестовац денеска го објави списокот, а на него не се најдоа неколку искусни играчи како Никола Митревски, Гоце Георгиевски, Велко Маркоски, повредениот Стоилов... 
 
Повикани се 23 ракометари, меѓу нив има и многу млади играчи.
 

Вчера оправдано доминираше веста дека „Макрон ќе поддржи преговори за Македонија и Албанија ако ЕК препорача во март“.

повеќе

Албанија мора отворено да каже, дека обидите на Софија за асимилација на Македонците во Албанија како Бугари не се добрососедство, туку отворен напад.

повеќе

Перењето пари преку трансакции со недвижнини ги интегрира црните фондови во економијата, притоа обезбедувајќи сигурна инвестиција.

повеќе