Поради пневмонија

Бразилскиот Роналдо е во болница на интензивна нега

41-годишниот Роналдо е во болница на интензивна нега откако му било дијагностицирано пневмонија.

Легендарниот Роналдо во петокот завршил на интензивна нега во болница на Ибица со воспаление на белите дробови. Брзо на негово барање бил префрлен во првитната болница Нуестра Сенора дел Росарио.
 
Извори од болницата велат дека тој се уште е на интензивна нега, но прави добар прогрес.
 
Од болницата не сакаат да даваат било какви информации за состојбата на Роналдо.
 
Роналдо кој важи за еден од најголемите фудбалери на сите времиња, има куќа на Ибица и е редовен посетител на островот.

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

повеќе

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе