ВБА

Бранислав Ивановиќ се врати во Премиерлигата, потпиша за ВБА

Искусниот српски дефанзивец, Бранислав Ивановиќ се врати во Премиерлигата откако стави потпис на едногодишен договор со Вест Бромвич.

Најавите се остварија, 36-годишниот Ивановиќ оваа сезона ќе настапува за ВБА која ја предводи Славен Билиќ.

По три и пол години поминати во Зенит, поранешниот играч на Челси повторно ќе игра во најсилната англиска лига.

„Албион ги обезбеди услугите на победникот во Премиерлигата и Лигата на шампионите Бранислав Ивановиќ. Српскиот дефанзивец стави потпис на едногодишен договор“, стои во соопштението на ВБА.

Тој ќе го носи дресот со број 20.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе