За среќа поминал без повреди

Божиќ за заборав, фудбалер на Вест Хем облечен како снешко го искрши своето Ламборгини вредно 250.000 евра (ВИДЕО)

Напаѓачот на „чеканите", Микел Антонио направил сообраќајна незгода на Божиќ, играчот со своето Ламбургини излетал од патот и влегол во дворот на семејство од Балам, јужен Лондон.

Микел Антонио нема по убаво да ги памети празниците, фудбалерот на Вест Хем сакал да сподели малку радост, но денот завршил лошо откако Англичанецот го удрил во шупа своето Ламборгини вредно 250.000 евра.

Околу 18:30 часот на Божиќ, напаѓачот на „чеканите“ облечен како снешко загубил контрола над автомобилот, удрил во знак и влегол во дворот на семејство од Балам, јужен Лондон.

За среќа тој поминал без повреди, и синоќа беше стартер за Вест Хем во поразот од Кристал Палас на „Боксинг деј“.

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе