Бостон Селтикс

Бостон ќе го повлече дресот со број 5 на Кевин Гарнет (ВИДЕО)

Веќе никој нема да може да го носи дресот со број 5 во Бостон, клубот ќе ја повлече петката во чест на легендарниот Кевин Гарнет. 

Кевин Гарнет НБА кариерата ја почна во 1995 година во Минесота. Во Бостон пристигна во 2007 и во својата прва сезона му помогна на тимот да ја освои титулата. Таа сезона беше трет во трката за МВП, а беше прогласен и за најдобар дефанзивен играч.
„Од моментот кога дојде, летото 2007, Кевин промени се за нас. Неговата комплетна посветеност за победа беше одлучувачки фактор за нашиот торфеј во 2008. Отсекогаш бил еден од моите омилени кошаркари“, вели ко-сопственикот на Бостон, Вик Гроусбек.
„Чест ми е и благодарен сум што мојот дрес ќе биде пензиониран во Бостон. Секогаш ќе имам голема почит и благодарност до сопствениците, моите поранешни соиграчи и навивачите“, изјави Гарнет.

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе