Ново засилување за „милионерите“

Борусија Дортмунд го промовираше наследникот на Халанд

Борусија Дортмунд попладнево го промовираше наследникот на Ерлинг Халанд, на Сигнал Идуна Парк пристигнува Себастијан Алер.

Ново име во нападот на Борусија Дортмунд, „милионерите“ попладнево го потврдија трансферот на Себастијан Алер.

Репрезентативецот на БСК е замена за Ерлинг Халанд, кој беше продаден на Манчестер Сити.

Детали од зделката не се откриваат, медиумите пишуваат дека Борусија Дортмујнд на Ајакс ќе му плати 31 милион евра, плус додатни 4 милиони евра во бонуси.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе