Премиерлига

Борнмут го изненади Челси, не победи ниту Лестер (ВИДЕО)

Челси на Стемфорд Бриџ загуби од Бонрмут со 1-0, Лестер на домашен терен одигра само 1-1 против Норич. 

Челси беше голем фаворит против Борнмут но не само што не победи, туку доживеа пораз.
 
Тимот на Лампард имаше доволно шанси да даде гол, но откако не успеа да ги реализира Гослинг погоди во 84. минута за победа на Борнмут од 1-0.
 
Киксна и Лестер, одигра само 1-1 на свој терен против Норич.
 
Гостите поведоа со гол на Пуки во 26. минута, Вардар со помош на Крул изедначи на 1-1. Голот на крајот беше запишан како автогол на гостинскиот голман.
 
Од фаворитите само Ливерпул со два гола на Салах го победи Ватфорд со 2-0.
 
Барнли со 1-0 славеше над Њукасл, Шефилд јунајтед со 2-0 беше подобар од Астон Вила.

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

повеќе