Преку социјалните мрежи

Борко реагираше на изјавата на Шилегов за спас на Вардар (ФОТО)

Голманот на РК Вардар, Борко Ристовски преку социјалните мрежи реагираше на изјавата на градоначалникот Петре Шилегов за спас на ФК Вардар. 

Во емисија на ТВ21, градоначалникот Петре Шилегов синоќа изјави дека не може градот да го преземе Вардар со долг од преку два милиони евра. Самсоненко прво треба да си ги подмири долговите па да го врати клубот на градот.
 
На ова реагираше ракометниот голман Борко Ристовски кој е и советник за спорт на ВМРО ДПМНЕ. Тој преку инстаграм стори како „брука“ ја оцени изјавата на Шилегов.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе