„Росонерите“ се на чекор до титулата

Бонус за освојување на Скудето, еве колку пари ќе добијат фудбалерите на Милан

Медиумите од Италија пренесуваат дека секој фудбалер на Милан ќе добие бонус од 200.000 евра доколку „росонерите" во недела го освојат Скудетото.

Титулата во Италија ќе се решава во недела, Милан е во пол-позиција, избраниците на Стафано Пиоли треба само да останат непоразени на гостувањето кај Сасуоло и ќе стигнат до Скудетото.

Како што пишува Ла Република, одреден е бонус за освојување на титулата, секој фудбалер ќе добие околу 200.000 евра за финиш на првото место на табелата.

 

Кој кого „мафлосува“, тие нас или ние нив. Чекор напред, три назад, како раковите во Охридското Езеро од моето детство кои исчезнаа во налетот на технолошкиот напредок и уништувањето на животната средина.

повеќе

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе