Леонардо е тажен поради елиминацијата на својот поранешен клуб

Бонучи: Му благодарам на Бог што не играв за Јуве во Мадрид

Поранешниот играч на Јувентус, Леонардо Бонучи вели дека доколку тој бил дел од мечот против Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу, нема да можел да се воздржи.

Јувентус одигра фантастичен меч на Бернабеу против Реал Мадрид, но кралскиот клуб со пенал досуден во 93. минута се протна во полуфиналето. 
 
„Тоа беше недела полна со емоции, многу сум среќен за Рома и многу тажен за Јувентус“, изјави Бонучи.
 
„Да постигнете три гола на Бернабеу не се случува секој ден. На крајот таму имаше сомнителен инцидент, но Јувентус покажа дека тие се над тоа ниво кога овие инциденти се случуваат“.
 
„Му благодарам на бога што не бев таму кога беше досуден пеналот, бидејќи немаше да можам да го контролирам мојот инстикт“.

Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат луксузот што го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади - спорот за името да им биде изговор за несовесно работење, корупција и системски пропусти.

повеќе

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе

Во битката за фотелја во ФФМ секогаш решавачка била „техниката" на добивање гласови од делегатите со поткуп, ветувања, партиски и притисоци на локалните моќници... 

повеќе