Леонардо е тажен поради елиминацијата на својот поранешен клуб

Бонучи: Му благодарам на Бог што не играв за Јуве во Мадрид

Поранешниот играч на Јувентус, Леонардо Бонучи вели дека доколку тој бил дел од мечот против Реал Мадрид на Сантијаго Бернабеу, нема да можел да се воздржи.

Јувентус одигра фантастичен меч на Бернабеу против Реал Мадрид, но кралскиот клуб со пенал досуден во 93. минута се протна во полуфиналето. 
 
„Тоа беше недела полна со емоции, многу сум среќен за Рома и многу тажен за Јувентус“, изјави Бонучи.
 
„Да постигнете три гола на Бернабеу не се случува секој ден. На крајот таму имаше сомнителен инцидент, но Јувентус покажа дека тие се над тоа ниво кога овие инциденти се случуваат“.
 
„Му благодарам на бога што не бев таму кога беше досуден пеналот, бидејќи немаше да можам да го контролирам мојот инстикт“.

Операциите направени кај повеќето интерсексуални новороденчиња е од козметички причини.

повеќе

Внимателноста во водењето на преговорите за името и изјавите околу нив сега е повеќе од нужна.

повеќе

Во најсеверните делови на грчките региони Западна и Централна Македонија, сите народни ора се инструментални песни. Традиционалните песни во овие региони некогаш имаа зборови - но тие беа на јазик што грчката држава речиси еден век се обидува да го избрише: македонскиот словенски, вели Петрос Карацареас, лектор по англиски јазик и лингвистика на Универзитетот на Вестминстер, Велика Британија.

повеќе