Донел одлука

Бомба од Полска: Левандовски го известил Баерн дека заминува, напаѓачот се договорил со Барса

Медиумите од Полска пренесуваат дека Роберт Левандовски го известил Баерн Минхен дека заминува, напаѓачот планира да ја продолжи кариерата во Барселона и веќе договорил тригодишна соработка со „каталонците".

Роберт Левандовски прави трансфер во Барселона, ова попладнево го пренесоа неколку извори од Полска.

Како што велат написите, напаѓачот разговарал со генералниот извршен директор на Баерн Минхен, Оливер Кан и го известил дека заминува од „Алианц Арена“.

Неколку клубови пројавуваат интерес за неговите услуги, но Роберт Левандовски решил кариерата да ја продолжи на Камп Ноу и веќе договорил тригодишна соработка со „каталонците“.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе