Донел одлука

Бомба од Полска: Левандовски го известил Баерн дека заминува, напаѓачот се договорил со Барса

Медиумите од Полска пренесуваат дека Роберт Левандовски го известил Баерн Минхен дека заминува, напаѓачот планира да ја продолжи кариерата во Барселона и веќе договорил тригодишна соработка со „каталонците".

Роберт Левандовски прави трансфер во Барселона, ова попладнево го пренесоа неколку извори од Полска.

Како што велат написите, напаѓачот разговарал со генералниот извршен директор на Баерн Минхен, Оливер Кан и го известил дека заминува од „Алианц Арена“.

Неколку клубови пројавуваат интерес за неговите услуги, но Роберт Левандовски решил кариерата да ја продолжи на Камп Ноу и веќе договорил тригодишна соработка со „каталонците“.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе