„Кралевите“ и ги матат плановите на Барселона

Бомба од Аргентина, Реал Мадрид ја активира откупната клаузула вредна 111 милиони евра на Лаутаро Мартинез

Реал Мадрид може одново да и ги помати сметките на Барселона, од Аргентина пристигнува информација дека „кралевите" се подготвени да ја активираат откупната клаузула вредна 111 милиони евра на Лаутаро Мартинез.

Аргентинецот во 2018 година пристигна во Интер и за кратко време го привлече вниманието на неколку клубови. Се говореше дека Барселона е прв кандидат, „каталонците“ во Лаутаро Мартинез гледаат долгорочна замена за Луис Суарез и нема да штедат пари.

Но сметките може да им ги помати лутиот ривал Реал Мадрид. Од Аргнтина пристигнува информација за трансфер бомба. Споре дновинарот Естебан Адул од ТиК Спортс, „кралевите“ се подготвени да ја активираат откупната клаузула на напаѓачот вредна 111 милиони евра.

За да го примамат играчот на Сантојаго Бернабеу, од таборот на Реал имаат спремно богат договор и плата од 14 милиони по сезона.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе