Серија А

Болоња го победи Интер, Милан остана на врвот во Серија А (ВИДЕО)

Интер го загуби заостанатиот натпревар од Болоња со 2-1, сега Милан е во пол позиција за освојување на Скудетото. Трагичар на мечот е голманот на нероазурите, Раду кој бранеше на овој меч.

Болоња ги израдува навивачите на Милан откако го победи Интер со 2-1, а почетокот на натпреварот не изгледаше така.
 
Интер поведе со гол на Перишиќ уште во третата минута од натпреварот и се чинеше дека ќе ја остварат целта во Болоња, но работите почнаа да се менуваат.
 
Водството на Интер беше неутрализирано во 28. минута кога Арнаутовиќ го изедначи резултатот на 1-1.
 
Овој резултат беше актуелен долго време, а во 81. минута голманот на Интер, Раду направи неверојатен кикс и му дозволи на нововлезениот Сансоне да постигне гол за победа на Болоња од 2-1.
 
 
На четири кола до крајот Милан е прв со 74 бода, Интер има 72 и сега тие се во позиција да чекаат кикс на нивниот градски ривал.
 
Супер интересно беше во Бергамо каде Аталанта и Торино одиграа нерешено со дури осум голови, мечот заврши 4-4.
 
Вистински шок доживеа Фиорентина во Фиренца каде загуби од Удинезе со 4-0. Несторовски во игра влезе во 90. минута, интересно, по неговото влегување беа дадени два од четирите гола.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе