„Топџиите“ за прв пат по 25 години не играат во Европа

„Боли кога ќе вклучиш ТВ да гледаш ЛШ и ЛЕ а таму го нема Арсенал“

Микел Артета признава дека не му е лесно што Арсенал оваа година не игра во Европа, вели дека боли кога гледа ЛШ и ЛЕ а таму ги нема „топчиите".

За прв пат по 25 години, Арсенал не игра во Европа откако „топчиите“ потфрлија минатата сезона во Премиерлигата.

Запрашан како се чувствува кога гледа натревари од ЛШ и ЛЕ, а таму го нема неговиот тим, Микел Артета вели: „Ме боли многу. Во последните неколку дена, мака ми е да вклучам ТВ и да гледам како сите тие тимови играат, а Арсенал го нема. Беше прилично болно“.

Ова сепак ќе придонесе за „топчиите“ да имаат уште поголема желба да се вратат во Европа следната година.

„Секако дека ова е мотив плус. Не сакам да седам дома и да гледам како Арсенал не игра во овие натпреварување“.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе