Денеска треба да ги помине медицинските тестови

Бобан Николов потпишува за Лече, уште еден репрезентативец се сели во Италија

Фудбалерот од средниот ред на македонската репрезентација, Бобан Николов денеска треба да ги помине медицинските тестови во Лече и да потпише договор со овој клуб. 

Бобан Николов од унгарскиот МОЛ Фехервар се сели во Лече. Тој ќе му се приклучи на поранешниот македонски репрезентативец Ленард Жута кој веќе игра таму.
 
Македонецот веќе е во Лече и денеска треба да ги помине медицинските тестови по што ќе потпише договор со клубот.
 
Целта на Лече за оваа сезона е експресно враќање во Серија А. Тие во моментов се на петтото место на табелата.
 
Покрај Бобан Николов и Ленард Жута, во Италија во моментов настапуваат и Горан Пандев, Елиф Елмас и Илија Несторовски.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе