Лига Европа квалификации

Бобан Николов го однесе МОЛ Фехервар во следното квалификациско коло од ЛЕ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов беше стрелец на единствениот гол на мечот меѓу Хибернианс и МОЛ Фехервар со кој унгарскиот тим се пласира во следното квалификациско коло. 

Клучниот момент се случи во 61. минута, Николов се најде на вистинското место и ја протна топката во мрежата на Хибернианс.
 
Не беше само Николов од македонските репрезентативци кои даде допринос во победата на МОЛ Фехервар, 90 минути на високо ниво одигра и Муслиу.
 

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе