Се пеглаат последните детали

Бобан го договорил Анхел Кореа, Милан носи засилување од преку 50 милиони евра

Од Атлетико Мадрид пристигнува пристигнува нов играч во нападот на „росонерите", медиумите пренесуваат дека е договорен трансферот на Анхел Кореа, кој може да го чини клубот од Сан Сиро и до 57 милиони евра.

Анхел Кореа ќе биде големото засилување за Милан ова лето. Директорот Бобан е во Мадрид, преговорите се во напредна фаза и се пеглаат деталите.

Медиумите од Италија пренесуваат дека начелно е постигнат договор за трансфер од 50+ милиони евра. Се верува дека „росонерите“ за услугите на Аргентинецот ќе треба да платат 40 милиони евра, плус додатни 10 милиони евра во лесно остварливи бонуси со што на Атлетико практично ќе му бидат гарантирани 50 милиони евра.

Ќе има и додатни бонуси од 7 милиони евра кои сепак ќе бидат малку потешки за остварување.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе