Ла Лига

Блесок од седум минути на Барселона за убедлива победа над Виљареал (ВИДЕО)

Барселона им се врати на победите откако со 3-0 го совлада Виљареал, резултат остварен уште во првото полувреме, Роберт Левандовски беше играч на мечот. 

По ремито со Интер и поразот од Реал Мадрид, Барселона дојде до триумф. Момците на Чави одиграа одлично прво полувреме во кое постигнаа три гола, а во вториот дел ги сочуваа.
 
Сите три погодоци беа постигнати во време од седум минути, од 31 до 38 минута.
 
Роберт Левандовски во 31. минута постигна прекрасен погодок откако исфрли двајца играчи на Виљареал.
 
 
Четири минути подоцна Левандовски повторно даде убав гол, овојпат со шут од далечина.
 
 
Во 38. минута Ансу Фати ги постави конечните 3-0.
 

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе