Примера

Блесна напаѓачкото трио на Барса, Гризман, Меси и Суарез погодија за убедлива победа (ВИДЕО)

Барселона со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Еибар, а головите беа во режија на напаѓачкото трио Гризман, Меси и Суарез. 

Напаѓачкото трио на Барселона кое звучи застрашувачко, денеска таквиот епитет го презентираше и на терен.
 
Барса поведе уште во 13. минута со гол на Антоан Гризман.
 
Францускиот фудбалер во 58. минута убаво асистираше до Меси кој зголеми на 2-0. А осум минути подоцна Суарез реализираше за конечни 0-3.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе