Закажана е прес-конференција

Благоја Милевски утре ќе биде промовиран во нов селектор на Македонија

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) за утре закажа прес-конференција на која ќе биде промовиран новиот селектор, Благоја Милевски. 

Милевски официјално работата како селектор ја почна со стартот на овој месец. ФФМ за утре најави негова официјална промоција.
 
На закажаната прес-конференција од 12 часот ќе се обратат претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини и новиот селектор, Благоја Милевски.
 
Милевски доаѓа на местото на Игор Ангеловски кој направи историски успех со пласманот на Македонија на Европското првенство.
 
Македонија има добар старт на квалификациите за Светското првенство, па задача на Благоја Милевски ќе биде да ги продолжи добрите резултати и да избори барем бараж за пласман на Мундијалот.

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе