Играчот на Шкендија ја помина границата

Билали шутна легнат фудбалер на Академија Пандев (ВИДЕО)

Фудбалерот на Шкендија, Сабит Билали се исклучи во судиското продолжение и неспортски удри фудбалер на Академија Пандев по што заслужено доби црвен картон. 

Шкендија на свој терен одигра само 1-1 против Академија Пандев. Резултатот роди нервоза кај домашните фудбалери, а границата ја премина Билали кој со нога удри гостински играч кој лежеше на теренот. За овој потег тој заработи директен црвен картон.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе